top_image

Team

Zopár slov o teame a jeho vzniku
Prvé náznaky súčasného teamu Dino&Co začali vznikať v lete 2012, kedy Patrik spolu so svojim švagrom Peťom začali jazdiť na Slovakiaringu v Orechovej Potôni na autách dostupných na prenájom – na Seate Leon a Honde Civic. Patrikovi sa to natoľko zapáčilo, že sa rozhodol kúpiť závodné auto Porsche 911 GT3 CUP. Auto prišlo približne v júni a Patrik s Peťom začali skúšať jazdiť na ozajstnom závodnom aute. Každú voľnú chvíľu po robote využívali na jazdenie na domovskom Slovakiaringu. V tom čase kompletný servis áut zabezpečoval Tomáš Ondrej so svojim Srnkamotorsport teamom.  K dvojici (Patrik, Peťo) sa pripojil ďalší nadšenec Tomáš Kukučka (Patrikov bratranec), ktorý už mal skúsenosti z pôsobenia na Slovenskej rally scéne.  Po niekoľkotýždňovom jazdení sme chceli zistiť, ako sme na tom v porovnaní s konkurenciou a zapojili sme sa do niekoľkých amatérskych, ale aj profesionálnych závodov.
V poslednom závode sezóny, kde sme obsadili priečky na konci štartového poľa, sme si uvedomili, že motošport nie je taký jednoduchý, ako vyzerá. Na to, aby sme sa niekam posunuli, budeme musieť na sebe intenzívne pracovať. Prvá významná zmena, ktorá mala priniesť posun k lepšiemu, bolo zadováženie profesionálneho závodného simulátora, na ktorom sme celú zimu poctivo trénovali a učili sa trate. Ďalšou radikálnou zmenou bol predaj Porsche a nákup dvoch Ferrari – Ferrari 458 Italia GT3 a 458 Italia Challenge. Ferrari, ako sa neskôr ukázalo, sú jednoduchšie aj na riadenie, aj na servisovanie. Ale tou najpodstatnejšou zmenou bola spolupráca s profesionálnym závodníkom a jedným z najlepších pretekárov na Slovensku – Andrejom Studeničom. Pod jeho vedením robí tím v roku 2013 výrazne pokroky a neustále sa od závodu k závodu zlepšuje. Prínosy týchto zmien môžete sami posúdiť v záložke – výsledky. Spolupráca s Andrejom a aj jeho osobnostné predpoklady nakoniec prirodzene vyústili do toho, že sa stal právoplatným členom tímu Dino&Co. Prečo takýto názov? Z viacerých dôvodov. Dino je prezývka Ivety, Patrikovej manželky, ktorá je tichou šéfkou teamu a Company sme my, závodníci. Dinoco je názov závodného teamu v populárnej rozprávke Cars. A v neposlednom rade Dino bol syn zakladateľa značky Ferrari, Enza Ferrariho. Treba ešte spomenúť, že od prechodu z Porsche na značku Ferrari nás technicky zabezpečuje na top úrovni český team s dlhoročnými skúsenosťami  – MenX.

Súčasné zloženie tímu Dino&Co:


Peter Vančo - ITčkár                Tomáš Kukučka – podnikateľ       Patrik Tkáč – bankár           Andrej Studenič – podnikateľ